Nasze przedszkole „Mali Podróznicy” powstało w 2010 roku.

Jesteśmy Niepublicznym przedszkolem wpisanym do rejestru Szkół i Placówek Niepublicznych prowadzonego przez Departament Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku pod pozycją 252.  Nadzór nad placówką sprawuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
Przedszkole mieści się na młodym osiedlu przy ulicy Pietkiewicza 6 lok.1, gdzie usytuowane są osiedla: TBS, Rodzina Kolejowa, Słoneczny Stok  oraz wspólnota mieszkaniowa. Położone jest z dala od ruchliwych ulic niedaleko administarcji TBS.

Dlaczego jesteśmy przedszkolem  innym niż wszystkie?... ponieważ oprócz standardowej oferty dydaktycznej, małych,  kameralnych grup, smacznej domowej kuchni oraz  fachowej opieki wykwalifikowanej i przyjaznej kadry chcemy uczyć dzieci i bawić poprzez poznawanie innych kultur. Stąd wzięła się nasza nazwa "Mali Podróżnicy". Wierzymy, że taka nauka w przyjemny i dostępny sposób pozwoli poznać maluszkom kulturę, muzykę, zwyczaje, kuchnię ich kolegów z całego świata, a przez to uczyć będzie również tolerancji.